Veľký sprievodca rastúcou postieľkou Smart Bed

Veľký sprievodca rastúcou postieľkou Smart Bed

Vybrali ste si vytúženú rastúcu postieľku Smart bed a nie ste si istí, čo všetko si do nej zabezpečiť? V tomto článku si preberieme všetky možnosti, ktoré táto multifunkčná postieľka po dobu 10 rokov ponúka.

Smart Bed 60 alebo Smart Bed 72?

Prejdime najprv dôležitým rozhodnutím, ktoré vás čaká pri výbere svojej rastúcej postieľky Smart bed. Ktorú veľkosť zvoliť? 60 alebo 72? Aký je medzi nimi rozdiel?

Postieľky majú úplne rovnaké funkcie, jediný rozdiel je v ich šírke. Smart bed 60 má vonkajšiu šírku 65 cm (vnútornú 60 cm) a Smart bed 72 ju má 77 cm (vnútornú 72 cm). Postieľka Smart bed 60 je v najmenšom (mini) zložení v tvare oválu a Smart bed 72 v tvare kruhu. Ak potrebujete šetriť miesto, odporúčame veľkosť 60.

Čo dostanem v cene postieľky Smart Bed?

Čo všetko sa nachádza v balení postieľky Smart bed?
 • všetky komponenty na preskladanie postieľky MINI, MIDI aj MAXI
 • kolieska, ktoré sa dajú zabrzdiť
 • lyžiny na kolísanie, ktoré sa dajú zabrzdiť
Čo sa v balení nenachádza a je možné u nás dokúpiť?

3 rozšírenia postieľky a vhodne zvolené matrace

Matrace nie sú súčasťou postieľky Smart Bed. Prečo? Aby ste vy boli tí, ktorí rozhodnú, od ktorej veľkosti postieľky začnete a ktorý typ matraca preferujete. 

 • MINI postieľka a MINI matrac – pre najmenšiu verziu postieľky Smart Bed, ktorú môžete využiť s kolieskami, ako kolísku, alebo nepoužiť ani jednu variantu a nechať ju voľne stojacu. Rošt v tomto prípade odporúčame v najvyššej polohe, aby ste si nenamáhali chrbticu. Matrac MINI je vyrobený z polyuretánu hustoty 35 kg/m3, vďaka ktorému je matrac kvalitný, pohodlný a ľahučký na manipuláciu. Počas používania postieľky MINI môžete zvyšné diely využiť ako poličku. Pri výbere nezabudnite matraca MINI zvoliť správnu veľkosť podľa vybranej postieľky – 60 alebo 72. 
 • MIDI postieľka a MIDI matrac – pre strednú verziu postieľky Smart Bed do 3 rokov, ktorú môžete využiť s kolieskami, ako kolísku, alebo nepoužiť ani jednu variantu a nechať ju voľne stojacu. Niektorí rodičia začínajú rovno postieľkou MIDI pre novorodeniatko. Vtedy odporúčame rošt mať v najvyššej polohe, no akonáhle sa dieťatko začne stavať, je čas posunúť rošt o úroveň nižšie. Pre ešte väčšie dieťatko posunieme rošt na najnižšiu úroveň, prípadne môžeme otvoriť bočnicu a nechať dieťatko vstupovať  do postieľky samé. Na výber máme 2 typy MIDI matracov:

Pri výbere matraca MIDI nezabudnite zvoliť správnu veľkosť podľa vybranej postieľky – 60 alebo 72. 

 • MAXI postieľka a MAXI matrac – pre poslednú verziu postieľky Smart bed do 10 rokov, ktorú môžete využiť ako posteľ alebo pohovku. Pri MAXI verzii je nevyhnutné mať rošt v najnižšej polohe. MAXI matrac ponúkame v penovej variante.

Pri výbere matraca MAXI nezabudnite zvoliť správnu veľkosť podľa vybranej postieľky – 60 alebo 72.  Vo verzii MAXI nie je možné použiť kolieska ani lyžiny na kolísanie.

Plachty

Absolútnym základom každej detskej postieľky je plachta. Tie naše sú ručne šité z kvalitnej 100% bavlny, ktorá rovnako, ako všetky naše materiály, spĺňa normu Oeko-Tex standard 100. Májú praktickú gumičku uľahčujúcu navliekanie, ktorá zároveň bráni zošmyknutiu. Plachty pre postieľky Smart Bed majú zaoblené rohy a tak perfektne padnú do postieľky Smart Bed 60 aj Smart bed 72. Pre každé rozšírenie postieľky je potrebné kúpiť samostatnú plachtu – MINIMIDI a MAXI. Pri plachtách už nevyberáte veľkosť 60 a 72, keďže ich šijeme univerzálne do oboch šírok.

Výhodne, ľahko a rýchlo so zvýhodnenými balíčkami

Zvýhodnený set je skvelá voľba, ak chcete kúpiť základ do 3 rokov, netrápiť sa príliš s výberom a ešte aj ušetriť.

Čo obsahuje?

Keďže plachty šijeme (na rozdiel od ostatného textilu) zrýchlenie, zvýhodnený balíček môžete mať doma do pár dní

Posledný matrac, MAXI, stačí dokúpiť až po rokoch, nech ho nemusíte doma skladovať, keďže je veľkostne podobný ako klasické dospelácke matrace. Skladovanie nechajte zatiaľ pokojne na nás 🙂

Keď vás výber baví

Ak sa chcete s výberom troška pohrať, vôbec nemusíte ostať len pri zvýhodnenom balíčku, či samostatnej postieľke s matracom. Je množstvo možností, ktorými si postieľku Smart Bed môžete vyšperkovať. 

Nepremokavé chrániče

K postieľkam Smart Bed ponúkame na mieru aj nepremokavé chrániče matracov Smart Bed. Chránia matrace pred vlhkosťou, množením baktérií či znečistením. Pokiaľ ste si z našej ponuky vybrali nepremokavý matrac MIDI, nie je potrebné postieľku vybavovať ešte aj nepremokavým chráničom. 

Nebesá alebo baldachýn?

Väčšina mamičiek ku svojej postieľke volí nebesá alebo baldachýn. Oba produkty dodávajú postieľke šmrnc a dieťatku jemné prítmie pre pokojný spánok. 

Aký je medzi nimi rozdiel?

Nebesá sa zavesia na držiak Smart Bed (ten je kompatibilný iba so Smart Bed postieľkami od LevinFelin).

Vďaka držiaku, ktorý sa inštaluje priamo na postieľku, sú nebesá na postieľke prichytené a ak posúvate postieľku po byte, nebesá idú s postieľkou:)

Nebesá máme v ponuke v rôznych farbách – tylovébavlnené aj mušelínové a tiež si na ne môžete zvoliť mašľu, či pom pomy.

Držiak Smart Bed môžete využiť aj na zavesenie kolotoča.

Naopak baldachýn sa inštaluje do stropu (a k zaveseniu je potrebný háčik s hmoždinkou, ktorý nájdete v každých stavebninách).

Ak teda hýbete postieľkou, baldachýn ostáva na mieste.

Výhodou baldachýnu však je, že ho neskôr môžete využiť aj do detského kútika nad podložku alebo bazén s guličkami (narozdiel od nebies).

Zvýhodnený balíček, ktorý sme spomínali vyššie si môžete objednať aj taký, ktorý navyše obsahuje tylové nebesá s držiakom.

Čo všetko teda obsahuje?

Plachty aj nebesá šijeme zrýchlene, zvýhodnený balíček preto môžete mať doma do pár dní

Mantinely

Mimoriadne obľúbeným kúskom do Smart bed postieľky je mantinel.  Štýlový a predovšetkým užitočný prvok v detskej postieľke, ktorý slúži na ochranu dieťatka a zabraňuje vzniku možných úrazov. V našej ponuke môžete nájsť 2 typy. Klasické mantinely a pletence, ktoré majú tvar vrkoča. 

Klasické mantinely

Sú overenou klasikou, ktorá v detskej postieľke nesmie chýbať. Narozdiel od pletencov sú užšie, kompaktnejšie a šetria miesto nie len v postieľke ale aj mimo nej pri následnom skladovaní. K postieľke sa uväzujú šnúrkami. Ponúkame ich v 3materiálových prevedeniach – bavlnavafle bavlna a velvet.

Mantinel do postieľky Smart bed viete použiť v MINI,  MIDI aj prípadne aj v MAXI verzii a skladá sa zo 4 dielov. 2 dlhšie použijete v MINI postieľke a pri preskladaní do MIDI resp. MAXI priložíte zvyšné 2 diely. Ak budete používať postieľku MIDI bez bočnice, stačí si jeden diel mantinelu odobrať.

Pletence

Sú trendy kúskom, ktorý využijete nie len do postieľky pre bábätko ale aj neskôr do väčšej postele. Vďaka svojej flexibilite sa vie prispôsobiť tvaru postele. Nahustením alebo naopak jemným natiahnutím sa dá jeho dĺžka regulovať až o 50 cm.

Do postieľky Smart Bed MINI odporúčame nasledujúce dĺžky:

 • Pletenec vcelku na pokrytie celého obvodu postieľky Smart Bed MINI 60 – 200 cm
 • Pletenec vcelku na pokrytie celého obvodu postieľky Smart Bed MINI 72 – 220 cm

Do postieľky Smart Bed MIDI odporúčame nasledujúce dĺžky:

 • Pletenec vcelku na pokrytie celého obvodu postieľky Smart Bed MIDI 60 – 280 cm
 • Pletenec vcelku na pokrytie celého obvodu postieľky Smart Bed MIDI 72 – 300 cm
 • Pletenec na pokrytie celého obvodu postieľky Smart Bed MIDI 60 bez bočnice – 230 cm
 • Pletenec na pokrytie celého obvodu postieľky Smart Bed MIDI 72 bez bočnice – 250 cm

Do postieľky Smart Bed MAXI odporúčame nasledujúce dĺžky:

 • Pletenec vcelku na pokrytie celého obvodu postieľky Smart Bed MAXI 60 – 280 cm
 • Pletenec vcelku na pokrytie celého obvodu postieľky Smart Bed MAXI 72 – 300 cm

Rastúci pletenec – jeden pletenec do všetkých rozšírení postieľok

Pletenec vhodný do všetkých rozšírení Smart Bed postieľky. Skladá sa z dvoch flexibilných dielov. Dlhšia časť (Smart bed 72 – dĺžka 250 cm, Smart bed 60 – dĺžka 230 cm) sa stlačením vtesná do prvej MINI postieľky a zároveň jemným natiahnutím sedí do MIDI postieľky bez bočnice. Vďaka prídavnému dielu pletenca (50 cm) pokryje celú postieľku, pokiaľ ju máte vo verzií MIDI s bočnicou. Rovnako sedí aj do najväčšieho MAXI rozšírenia postieľky/pohovky.

A ako funguje? Pozrite si v nasledujúcom videu:

Nezabudnite, že pri každom našom pletenci v ponuke nájdete aj veľkostnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom tej správnej dĺžky pre vašu postieľku.

V našej ponuke nájdete aj štvorité pletence. Tieto predávame len vcelku, nie je možné ich vyhotoviť v rastúcej verzii. Pri dĺžkach štvoritých pletencov do postieľky Smart Bed sa riaďte odporúčanými dĺžkami pre trojité pletence v našom článku.

Organizér na postieľku

Praktický organizér zo 100 % bavlny pomôže pri skladovaní drobností, ktoré potrebujete mať vždy po ruke priamo pri postieľke. Vďaka univerzálnemu uchyteniu so suchým zipsom organizér perfektne padne na akúkoľvek postieľku. Máme 2 veľkosti – s dvoma a troma vačkami v množstve farieb na výber. Je len na vás kam si ho na postieľku zavesíte. Vyberte také miesto, ktoré vám bude najviac vyhovovať! 🙂

Výber je na vás

Výber správnej postieľky pre dieťatko je dôležitý krok pri zabezpečovaní jeho bezpečnosti a komfortu. Smart Bed ponúka širokú škálu možností a prispôsobí sa potrebám vášho rastúceho bábätka. Bez ohľadu na to, či ste zvolili Smart Bed 60 alebo Smart Bed 72, môžete mať istotu, že zabezpečíte kvalitné a pohodlné miesto pre vaše dieťa.

Pri výbere doplnkov, ako matrace, plachty, mantinely, nebesá a organizéry, máte možnosť prispôsobiť postieľku podľa vašich preferencií a potrieb vášho dieťaťa. Nech už sa rozhodnete pre zvýhodnený balíček alebo si vyberiete jednotlivé doplnky samostatne, Smart Bed vám poskytne flexibilitu a pohodlie.

Ak si výberom tých správnych doplnkov nie ste istí, sme tu pre vás a radi vám poradíme 🙂
Prajeme príjemné ladenie vašej rastúcej postieľky SMART BED!

Doporučujeme

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte 5% zľavu na vašu prvú objednávku
Nové produkty, nápady, články a akcie, nezmeškajte nič, čo by vás mohlo zaujímať
logo small footer
© LevinFelin 2022