Ako si vybrať správnu dĺžku pleteného mantinelu do detskej postieľky?

Ako si vybrať správnu dĺžku pleteného mantinelu do detskej postieľky?

Pletený mantinel do detskej postieľky, inak nazývaný aj ako pletenec je nielen štýlovým prvkom, ktorý dotvára atmosféru detskej izbičky, ale predovšetkým aj účinným pomocníkom zabezpečujúcim ochranu vášho dieťatka v postieľke. Jeho najväčšou výhodou je, že ho nemusíte nijakým spôsobom priväzovať, pretože drží svoj tvar a sedí v postieľke ako uliaty. Na to, aby bol pletenec užitočný a účinný je dôležité prihliadať na materiál, z ktorého je vyrobený a takisto na jeho dĺžku a veľkosť, resp. hrúbku. Je dôležité, aby bol mäkký ľahko tvarovateľný. Ak je pletenec príliš dlhý/veľký, alebo naopak krátky/malý, stráca svoju funkčnosť a tým pádom nezaručuje pre dieťatko dostatočnú ochranu. Ako však vybrať správnu dĺžku pleteného mantinelu?

V súčasnosti existuje množstvo druhov pletencov. Môžu sa líšiť svojou dĺžkou, ale takisto aj dizajnom či materiálom. Na trhu sa nachádza nespočetné množstvo farebných prevedení, ktoré nám dávajú možnosť vybrať si a zladiť ho k zariadeniu v detskej izbe. Pletené mantinely môžeme nájsť aj v rozličných prevedeniach napr. v podobe zvieratiek, či klasických „vrkočov“. Z našej ponuky môžete poznať tzv. rastúce pletence, ktoré sú vhodné do rastúcich postieľok. Môžu poslúžiť taktiež ako mäkký vankúšik pre dieťatko. Vďaka ich flexibilite, ktorú poskytujú ich môžeme využiť na množstvo spôsobov, a to do hranatej postieľky, hniezda, ohrádky, na hraciu podložku či gauč.

Pri výbere správneho pletenca je nesmierne dôležitá už spomínaná hrúbkadĺžka. Je kľúčové myslieť na to, že pletenec je husto zapletený a svojou hrúbkou (cca 7 cm) zaberá v detskej postieľke svoje miesto. Vzhľadom na tento fakt pri výbere dĺžky pletenca odporúčame pri hranatých postieľkach odpočítať 10 cm z každého rohu. To znamená, že ak vlastníte postieľku s rozmermi 120×60, čo spolu tvorí 360 cm, odpočítate 40 cm (4×10). Výsledkom získate odhadovanú dĺžku pleteného mantinelu – 320 cm. Obdobne pri hranatej postieľke 140×70 odporúčame podľa výpočtu 380 cm do celej postieľky.

Na záver si pozrite prehľadnú tabuľku odporúčaných dĺžok pre najbežnejšie postieľky. Majte prosím na pamäti, že dĺžky sú vypočítané na pletence z našej ponuky, ktoré majú hrúbku cca 7 cm

Pletený mantinel do detskej postieľky je výbornou voľbou pri zostavovaní výbavičky pre vaše bábätko. Má nespočetné množstvo výhod avšak jeho najsilnejšou stránkou je práve spomínaná ochrana, ktorú pre dieťatko poskytuje. Výber toho správneho je jednoduchý, treba však myslieť na spomenuté vlastnosti, ktoré následne vplývajú na pohodlie dieťatka. V našej ponuke môžete nájsť veľké množstvo farebných prevedení, a takisto si môžete zvoliť z rôznych dĺžok a materiálu. V prípade ak by ste si aj tak nevedeli rady, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme vybrať ten pravý! )

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte 5% zľavu na vašu prvú objednávku
Nové produkty, nápady, články a akcie, nezmeškajte nič, čo by vás mohlo zaujímať
logo small footer
© LevinFelin 2022