Čo by mala obsahovať výbavička pre bábätko?

Čo by mala obsahovať výbavička pre bábätko?

Už pred príchodom bábätka na svet sa rodič snaží vytvoriť čo najlepšie prostredie na to, aby bolo dieťatko v bezpečí a takisto šťastné a spokojné. Vzhľadom na tento fakt je dôležitou súčasťou skladanie výbavičky, ktoré je v niektorých chvíľach náročné. Množstvo produktov, ktoré nám trh ponúka nás mätie a vybrať tie správne je niekedy doslova „maturita“. Pri výbere detských produktov je v prvom rade dôležité myslieť na bezpečnosť detí a kvalitu materiálov, ktoré budú vhodné pre ich citlivú pokožku. Vhodnou voľbou sú antialergénne a ekologické materiály. V našom zozname vám prinášame pár tipov na produkty, ktoré sa vám vo vašej výbavičke určite zídu a vaše bábätko bude vďaka nim spokojné a šťastné

Prvým našim tipom sú zavinovačky. Skvelé pomocníčky pri uspávaní či upokojení dieťatka. Zadržiavajú ho v teple počas zimných mesiacov a naopak v chlade počas tých letných. Pri zavinovačke je dôležité zvoliť kvalitný materiál, ktorý bude nealergizujúci a bude mať vhodné tepelné vlastnosti. Vaše bábätko sa v nej musí cítiť doslova ako v bavlnke.

Látkové plienky sú našim druhým tipom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej výbavičke pre bábätko. Majú hneď niekoľko využití a pri správnom výbere materiálu vám zaručia dlhú životnosť. Môžete ich využiť na ich primárny účel ako plienky, ktoré sú však na rozdiel od tých jednorazových pohodlnejšie a mäkšie na dotyk a takisto sú vhodné aj na zavinovanie, alebo ako ľahká letná prikrývka. Sú skvelými pomocníkmi aj na cestách, taktiež ich môžeme využiť pri papaní, alebo na utretie rúk dieťatka. Jednoducho sú skvelou voľbou, ktorá sa zíde za všetkých okolností.

Ďalším z našich odporúčaní je hniezdo. Praktická pomôcka, v ktorej sa vaše dieťatko bude cítiť ako v bavlnke a zároveň v bezpečí ako u mamičky v brušku. Hniezdo je vhodné predovšetkým v prvých mesiacoch života bábätka a je skvelé či už do postieľky alebo vedľa vás na gauč, rodičovskú posteľ či hocikde inde. Vďaka nemu môžete mať bábätko stále pri sebe a tak sa ubezpečiť, že je všetko v poriadku.

Na to, aby bolo vaše dieťatko v bezpečí slúži aj náš ďalší tip, ktorým je pletenec, inak nazývaný aj ako mantinel do postieľky. Slúži na ochranu dieťatka, ale zároveň aj ako štýlový doplnok, ktorý osvieži detskú postieľku. Vďaka svojej mäkkosti ho využívame ako ochranu pred úrazom a rodič sa tým pádom nemusí báť, že by mohlo dôjsť k zraneniu dieťatka o bočnice. Mantinel sa dá takisto využiť aj keď dieťatko podrastie ako funkčná a mäkká podložka v detskom kútiku. Vaše dieťatko sa na nej môže vyšantiť do sýtosti. Súčasťou detskej postieľky je aj jeden z našich posledných tipov, ktorým je skvelý a účinný mojkáčik. Môže slúžiť ako skvelá spánková asociácia, ktorá pomáha dieťatku lepšie zaspinkať či sa na spánok pripraviť. Mojkáčik je však pre dieťatko skvelým pomocníkom nielen počas spánku, ale aj počas dňa, kedy sa s ním môže veselo zahrať. Vo výbavičke vášho bábätka určite nezabudnite na osušku. Pri tej sú dôležité dve vlastnosti – príjemný kvalitný materiál pre pokožku bábätka a kapucňa, ktorá ochráni mokrú hlávku po kúpeli. V zásobe by ste mali mať minimálne dve takéto osušky.

Posledným z našich tipov sú detské deky, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou každej výbavičky pre bábätko. V súčasnosti existujú mnohé druhy a záleží len od preferencií rodiča, ktorú si zvolí. Pri výbere je veľmi dôležité myslieť na to z akého materiálu je deka vyrobená a či je vhodná pre citlivú pokožku bábätka. Poznáme niekoľko druhov s rôznymi funkciami. Bavlnené, zateplené, mušelínové či deky na leto. Detské deky sú multifunkčné a môžeme ich využiť od postieľky, hniezda, alebo do kočíka. Dieťatko sa pod nimi cíti bezpečne, útulne a takisto sú zabezpečené jeho potreby. Vzhľadom na všetky vlastnosti diek môžeme zhodnotiť, že tvoria dôležitú súčasť výbavičky pre bábätko a sú neodmysliteľnou súčasťou života bábätka od prvého dňa.

Veríme, že sme vás našimi tipmi inšpirovali k tomu, čo ešte pridať do vašej výbavičky. Všetky spomínané produkty nájdete v našej ponuke a v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.