Viete, aké sú štandardné rozmery detskej postieľky? Poradíme vám!

Viete, aké sú štandardné rozmery detskej postieľky? Poradíme vám!

Príchod bábätka na svet predstavuje radostnú udalosť v živote každého nastávajúceho rodiča. Jedným z najdôležitejších elementov pri zabezpečovaní vybavenia pre novorodenca je výber vhodnej postieľky. Čo všetko treba zvážiť pri jej výbere? Ako sa jednoducho zorientovať v ponuke? 

Bábätká zvyknú v priemere spať 15 až 18 hodín denne. Hoci sa tento čas postupne skracuje, spánok je naďalej neodmysliteľnou súčasťou správneho vývinu dieťaťa. Výberu detskej postieľky by ste preto mali venovať zvýšenú pozornosť. Poradíme vám, ako si vybrať z správny rozmer. 

Porozumejte rozdielom

Štandardný rozmer hranatej postieľky je 120 × 60 cm.  Ide o univerzálnu veľkosť, v ktorej postieľka bábätku poskytuje dostatočné pohodlie. Na trhu sa však môžete stretnúť aj s rozmerom 70 × 140 cm, no vtedy už ide o malú detskú posteľ, v ktorej sa dieťa môže cítiť pomerne  stratene.  Štandardné hranaté postieľky sú náročnejšie na priestorové usporiadanie, zaberajú značnú plochu z metráže izby a neposkytujú  dostatočnú flexibilitu.

Netreba však zabudnúť na to, že dieťatko bude rásť, a preto je kúpa postieľky v štandardných rozmeroch obmedzujúca a nebude spĺňať vaše potreby o nadčasovosti. Asi po dvoch až troch rokoch tak budete musieť zvážiť, či potrebujete opätovne investovať do novej. V malej postieľke sa bábätko môže cítiť stiesnene. Na trhu však v súčasnosti nájdete aj postieľky, ktoré sa dajú jednoducho prestavať z postieľky pre batoľa na detskú postieľku, ktorú môže vaše dieťatko využívať až do 10. roku života. 

Hitom je rastúca postieľka

Napríklad postieľka SMART BED 9v1 poskytuje pohodlie vášmu dieťaťu počas celého detstva. Slúžiť mu bude od narodenia až po školský vek. Bude s ním totiž rásť. 

Rozmery tejto postieľky sú dostupné v dvoch základných typoch oválnom a okrúhlom, pričom oba ponúkajú ďalšie multifunkčné riešenia.  Vďaka modernému a dizajnovému tvaru šetria priestor, ponúkajú nastaviteľnú výšku roštu a ďalšie praktické výhody, ako napríklad ergonomické rozmery, kolieska a lyžiny. 

Doprajte dieťaťu komfort a pohodlie 

Detská postieľka by nemala byť len obyčajným kusom nábytku, ktorý vyžaduje statické miesto. V súčasnosti sa oceňuje najmä ľahká manipulácia a spomínané kolieska a lyžiny, pomocou ktorých jednoducho vytvoríte z postieľky kolísku. Všetky komponenty, ktoré postieľka ponúka, musia byť v súhre a mali by predstavovať praktické riešenie pre vás, ako aj bezpečné a komfortné miesto pre kvalitný spánok vášho dieťaťa.

Veríme, že sme vám pomohli zorientovať sa v štandardných rozmeroch detských postieľok. Keď ste nedostali odpovede na všetky vaše otázky, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poradíme. Sme totiž presvedčení, že v našej ponuke nájdete presne to, čo hľadáte.

Doporučujeme

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte 5% zľavu na vašu prvú objednávku
Nové produkty, nápady, články a akcie, nezmeškajte nič, čo by vás mohlo zaujímať
logo small footer
© LevinFelin 2022