Rozmýšľate nad farbou detskej postieľky? Prirodzenosť víťazí!

Rozmýšľate nad farbou detskej postieľky? Prirodzenosť víťazí!

Vedeli ste, že farby ovplyvňujú našu náladu bez toho, aby sme si to uvedomovali? Ich výber do domácnosti je preto veľmi dôležitý a často odzrkadľuje našu povahu. Farby v detskej izbičke nie sú výnimkou. Výber tej správnej môže viesť k ešte väčšiemu pohodliu a spokojnosti bábätka. Veľmi dôležitá je aj voľba farby pre detskú postieľku, ktorá zohráva dôležitú rolu od prvých okamžikov života bábätka. Ako však zvoliť tú správnu?

Farby sa stávajú súčasťou života bábätka už pred jeho narodením. Vyskladanie výbavičky pre bábätko na základe farieb prislúchajúcich pohlaviu, nie je žiadnou novinkou. Modrá pre chlapčeka a naopak ružová pre dievčatko. V súčasnosti však tento „trend“ pomaly ustupuje, pretože na výslnie sa dostávajú tzv. „neutrálne“ farby, ktoré sú vhodné ako aj pre chlapčeka, tak aj pre dievčatko.

Žiadnou výnimkou nie sú ani detské postieľky, ktoré majú v súčasnosti na trhu nespočetne veľa variantov. Aj široká škála farieb sa stáva súčasťou ponuky. Od tých výrazných, cez neutrálne farby, až po drevené postieľky. Široký výber ponuky však budúcich rodičov skôr metie, ako im pomáha. Aká farba postieľky je teda pre bábätko vhodná?

PRIRODZENOSŤ A HARMÓNIA

Pri výbere farby pre detskú postieľku zohráva veľkú úlohu spokojnosť a bezpečnosť bábätka. Na druhej strane je však vhodné vybrať farbu, ktorá sa bude hodiť k farbám na stenách a celkovo k priestoru detskej izbičky. Vzhľadom na to sa oplatí staviť na prirodzenosť a zvoliť bielu farbu či neutrálne farby dreva, ktoré budú harmonicky zapadať do priestoru. Biele detské postieľky, či ich prevedenie v neutrálnych farbách dreva sa nielenže dajú zladiť s akoukoľvek inou farbou, ale taktiež s rôznym príslušenstvom do detskej postieľky. Je ním napr. hniezdo, zavinovačka, baldachýn, vankúš či detská deka. Detskú postieľku je taktiež možné podčiarknuť výrazným mantinelom do postieľky, ktorý v postieľke vytvorí zaujímavý kontrast.

BEZPEČNOSŤ

Použitie neutrálnych farieb dreva, či bielej farby je takisto dôležité, a to z hľadiska zdravia bábätka. Je to kvôli tomu, že sa v mnohých prípadoch stretávame s použitím nekvalitnej farby detskej postieľky, čo môže byť prevažne u starších detičiek (olizovanie, hryzenie postieľky) veľmi nebezpečné. Ideálny výber by tak mal zaručovať nielen dizajnovú, ale predovšetkým zdraviu prospešnú kvalitu farby detskej postieľky.

VARIANTNOSŤ

Pozitívom neutrálnych farieb, či bielej farby postieľky je takisto aj univerzálnosť, ktorá sa dá využiť v mnohých aspektoch. Jeden z nich je, že detské postieľky v tejto farebnej škále môžu rásť spoločne s dieťatkom. To znamená, že sa budú hodiť v akomkoľvek veku a s akoukoľvek inou farbou v detskej izbičke. Voľba neutrálnej farby spolu s rastúcimi detskými postieľkami sú teda veľkými pomocníkmi pri zariaďovaní izbičky a skladaní tej pravej výbavičky pre bábätko.

Veríme, že sme vás presvedčili o tom, že pri výbere farby detskej postieľky je lepšie staviť na kvalitu a prirodzenosť, a držať sa hesla: „V jednoduchosti je krása.“.

Ak by ste však k tejto téme mali nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať, pretože bezpečnosť a radosť vášho dieťaťa je pre nás na prvom mieste.

Doporučujeme

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte 5% zľavu na vašu prvú objednávku
Nové produkty, nápady, články a akcie, nezmeškajte nič, čo by vás mohlo zaujímať
logo small footer
© LevinFelin 2022