Prečo sa oplatí investovať do Montessori hojdačky?

Prečo sa oplatí investovať do Montessori hojdačky?

V predošlom článku sme si povedali ako zariadiť Montessori izbičku. Dnes si trochu viac priblížime jeden z prvkov, ktorý v detskej izbičke zaručene nesmie chýbať. Je ním Montessori hojdačka a o jej výnimočnosti vás presvedčíme v našom dnešnom článku!

Montessori hojdačka je unikátnym prvkom z rodiny Montessori, ktorý poteší menšie, ale aj väčšie ratolesti. Podporuje správny motorický vývin dieťaťa a prirodzenou cestou zdokonaľuje jeho schopnosti a zručnosti. Zlepšuje držanie tela, koordináciu, stimuluje všetky zmysly a v neposlednom rade prebúdza detskú fantáziu. Funkčným a hravým spôsobom zlepšuje pohyblivosť a efektívne pôsobí aj na cibrenie kreativity, či myslenia. Dieťa sa prostredníctvom nej učí rozpoznávať svoje hranice, čeliť problémom, pričom objavovanie a rozvíjanie jeho odvahy vedie k nadobúdaniu väčšej samostatnosti, obratnosti a nebojácnosti.

Montessori hojdačka je určená pre deti od jedného roka a má všestranné využitie. Prvou a primárnou funkciou tohto Montessori prvku je hojdanie. Dieťa prostredníctvom neho zažije množstvo zábavy a smiechu. Vďaka dvom úchytom po okrajoch a horným držadlám poskytuje bezpečné hojdanie menších, ale aj väčších detí. Hojdať sa môžu dokonca dve deti naraz a to aj rôzneho veku. Ďalšou z funkcií hojdačky je šmýkanie. Jednoduchým otočením ju razom premeníte na nekončiacu zábavu, inak nazývanú šmykľavka. V tejto pozícii ju môžete využiť napr. aj ako most, cez ktorý môžu detičky prechádzať. Učia sa tak efektívne rozvíjať svoju stabilitu a koordináciu.

Montessori hojdačku môžeme v obrátenej polohe použiť aj ako unikátnu preliezačku, ktorá nielenže zamestná dieťa na viac ako 5 sekúnd, ale rozvíja jeho pohyblivosť a obratnosť. Jednou z ďalších možností ako využiť tento Montessori prvok je, že z neho spravíme pult na hračky, prípadne stolík na misku s piškótkami, či inými dobrotami.

Hojdačku je taktiež možné kombinovať s ostatnými Montessori prvkami. Najčastejšie je to v spojení Piklerovej triangla  a Montessori dosky , čím sa vytvorí efektívna a originálna preliezačka, ktorá sa dá používať na množstvo spôsobov.

Ako vidíte, možností ako využiť Montessori hojdačku je nespočetné množstvo. K jej jedinečnosti a unikátnosti neprispieva len jej multifunkčnosť, ale predovšetkým kvalitabezpečnosť, ktorú zaručuje. Je nielen unikátnym prvkom, ktorý zabaví a poteší vaše dieťatko, ale zároveň originálnym a štýlovým doplnkom, ktorý v detskom kráľovstve rozhodne nezostane nepovšimnutý.

V našej ponuke nájdete Montessori hojdačku SwingMe, ktorá spĺňa všetky parametre kvalitnéhospoľahlivého Montessori prvku. Vďaka úchytom po okrajoch (nie sú samozrejmosťou u každej hojdačky) a horným držadlám zabezpečuje pre vaše dieťatko stabilitu a oporu po celej dĺžke hojdačky, čiže sa nemusíte báť o jeho bezpečnosť. Môžete si vybrať z rôznych farebných kombinácií podľa vášho vkusu a fantázie. S Montessori hojdačkou SwingMe môžete zladiť aj matrac, ktorý je nielen štýlovým doplnkom, ale vášmu dieťatku poskytne to najväčšie pohodlie pri hraní sa s hojdačkou. Ak by ste si s výberom nevedeli rady, prípadne mali nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať.