Ako si vybrať detskú deku? Nerozhodujú len rozmery!

Ako si vybrať detskú deku? Nerozhodujú len rozmery!

Výber správnej detskej deky je niekedy veľmi zložitý. Do rúk sa nám dostáva nespočetne veľa materiálov, rôznych farebných variantov a veľkostí, z ktorých sa nám na sto percent začne točiť hlava. Ako ju však vybrať? Aké vlastnosti by mala mať „tá pravá“ detská deka?

V súčasnosti je trh presýtený množstvom detských diek „od výmyslu sveta“. Jej výber je však dôležitejší ako si môže niekto myslieť. Detské deky totiž dieťatku zabezpečujú pohodlie, teplo a ochranu, čím v nich evokujú pocit bezpečia, domova a lásky. A keď je šťastné dieťatko, tak je aj šťastný rodič, no nie? Prezradíme vám niekoľko odporúčaní, ktorých sa môžete držať, aby aj vaše dieťatko bolo šťastné (a tým pádom aj vy).

KVALITA A MAKKOSŤ

Najdôležitejším faktorom pri výbere tej správnej detskej deky je kvalitný materiál, ktorý dieťatku zabezpečí to najväčšie pohodlie, bezpečie, teplo a zároveň pocit, že mu nič nechýba. V mnohých prípadoch sa však stáva, že budúce mamičky či oteckovia pri výbere detskej deky siahajú po zaujímavých dizajnových kúskoch. Toto rozhodnutie sa však nemusí vyplatiť, pretože nie vždy to, čo sa nám páči, je pre dieťatko aj vhodné. Pri výbere deky je najdôležitejšie voliť kvalitný materiál, ktorý zabezpečí pohodlie, ale aj bezpečie vášho dieťatka. Dobrou voľbou sú bavlnené či mušelínové detské deky, ktoré sú zbavené rôznych silikónových zmäkčovadiel či chemických látok, ktoré by mohli detskému telíčku ublížiť. Sú vzdušné, hypoalergénne, a zároveň mäkké, vďaka čomu sa vaše dieťatko bude cítiť ako v bavlnke.  

FUNKČNOSŤ A VARIABILNOSŤ

V súčasnosti sa stretávame s obrovským množstvom variantov detských diek. Sú celoročné, alebo určené na leto, jeseň či jar. Ďalšie sú zasa vhodné do kočíka, iné naopak len do postieľky či autosedačky. Najlepšou možnou voľbou je vybrať si multifunkčnú deku, ktorá bude ako aj do postieľky, tak aj do autosedačky či kočíka. Taktiež ju budete môcť využiť na zemi na hranie, či použiť ju pri prebaľovaní. Variabilnosť a funkčnosť je teda po kvalite veľmi dôležitým faktorom pri jej výbere.

ROZMERY

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, rozmery detskej deky sú pri výbere tej správnej veľmi dôležitým faktorom. Veľká deka môže byť ťažká pre telíčko dieťatka a taktiež zaberie veľa miesta v postieľke, a naopak malá je nepohodlná a nemusí zakryť celé dieťatko, tým pádom nezaručuje teplo. Aj na základe týchto dôvodov, je výber správneho rozmeru detskej deky veľmi dôležitý, tak ako aj kvalita materiálu. V mnohých prípadoch je toto rozhodnutie hotová „maturita“, takže sme si pre vás pripravili tabuľku, ktorá vám s tým pomôže. Rozmery v tabuľke sú však len orientačné a samotný výber tak závisí od hmotnosti a dĺžky vášho dieťatka.

 

 

Vek

Rozmery lôžka (cm)

Veľkosť deky (cm)

Novorodenec

0-3 roky

120×60

90×120, 90×70

100×118, 100×120,100×135

 

Detská postieľka

3-5 rokov

160×70

160×80

160×90

 

160×100

160×120

 

Lôžko

5 až viac rokov

200×80

200×90

 

140×200, 150×200

Aj keď voľba tej správnej detskej deky vyzerá komplikovane, ide len o jediné a to, zabezpečiť komfort, bezpečie a pohodlie pre vaše dieťatko. Veríme však, že sme vám našimi odporúčaniami ten výber aspoň trošku zjednodušili.

 

Ak by ste mali nejaké otázky neváhajte nás kontaktovať, a spolu určite vyberieme tú správnu detskú deku.

 

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte 5% zľavu na vašu prvú objednávku
Nové produkty, nápady, články a akcie, nezmeškajte nič, čo by vás mohlo zaujímať
logo small footer
© LevinFelin 2022